+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yöresel Lezzet Ve Ezine Peyniri

15 Ağustos 2018
Yöresel Lezzet Ve Ezine Peyniri

Yöresel Lezzet Ve Ezine Peyniri

 

Deniz, dağ ve orman havasını harmanlayan Çanakkale yöresi, yemyeşil doğası ile çok zengin bir tabiata sahiptir. Çanakkale’ye bağlı Ezine yöresinde yapılan Ezine peyniri, dağlarda otlayan ineklerden sağılan sütlerle imal edilmektedir. Doğal beslendiği için ineklerden sağılan sütler çok yağlıdır. Bu nedenle bu peynir de oldukça yağlı özelliklere sahiptir. Keçi sütü ile karıştırılan ve bir miktar koyun sütü eklenen bu peynir, kendine özgü harika bir tadı vardır. Kahvaltılarda ve börek işlerinde harika tat özelliğine sahiptir.

Peynirde Ezine Farkı

Hijyenik ortamda tenekelere basılan bu peynir, salamura edilerek 2-4 derece sıcaklığa sahip ortamda bekletilmektedir. Sekiz ay ve on iki ay gibi bir süre zarfında bekleyen bu peynir, bu esnada lezzetli özelliğe kavuşur. Bu nedenle peynirde pişmiş süte benzeyen bir tat oluşuyor. Krem özelliğine sahiptir ve ekşimsi bir tada sahiptir. Orta sertlikte olan yapısal özelliği vardır. Yağı bıçağa yapışır. Oldukça yağlıdır. Kimyasal katkı maddesi bulunmaz. Doğal ve lezzetlidir. Doğal ortamda bekletilen ve bu esnada peynirleşen doğal süt, etkileyici lezzetin oluşmasında etkili rol oynamaktadır.

Kaliteli ve Doğal Özellikleriyle Peynirde Kalite

Sütünün kaliteli olması nedeniyle kemik sağlığı kategorisinde faydalı özelliklere sahiptir. Zengin vitamin içeriği sayesinde, birçok faydası vardır. Kaliteli özelliklere sahip doğal bir yapısı vardır. Zihinsel gelişim, saç, diş ve kemik sağlığı konularında oldukça etkili özelliklere sahiptir. Kaliteli ve lezzetli içeriği ile tercih edilen Ezinepeyniri seçenekleri, aradığınız mükemmel lezzeti bir araya getirmektedir. Doğal lezzet kategorisinde, Anadolu’nun sayılı ürünleri arasında sayılan meşhur peynir, tamamen mikroplardan arındırılmaktadır. Doğal besin kategorisinde ve yöresel lezzet sınıfında, en meşhur seçeneklerden biridir. Online satın alma seçenekleriyle adrese teslim edilen bu ürünler, kahvaltılarımızın en lezzetli ürün seçenekleri arasında yer almaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.