+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yükseloğulları Ezine Peyniri

Yükseloğulları

Firmamız Yükseloğulları,60 yılı aşkın süredir peynir sektöründe faaliyet gösteren öncü firmalardan biridir.  Özellikle firmamızın ürettiği Kuzey Ege Bölgesinin inek, koyun ve keçi sütlerinden yapılan Ezine Peyniri, beyaz peyniri üretimi adına firmamız ve peynir severler için çok önemli bir yere sahiptir. Doğal mayalarla ve tuzla salamura edilerek üretilen bu peynir; kahvaltı sofralarının ve yemeklerin vazgeçilmez birer parçasıdır.

Kaliteli Ve Lezzetli Peynir Üretimi

Firmamız her geçen gün artan üretim ağıyla birlikte kaliteli ve lezzetli en iyi Ezine peyniri üretimi için çalışmaktadır. Firmamızın ürettiği Ezine peynirinin genel özellikleri ise; tam beyaz olmayan sarıya dönük bir renge sahiptir. Ayrıca aralıklı küçüklü gözeneklere sahip olan bu peynir, çok sert olmayan az katılıkta bir süt ürünüdür. Kalp, tansiyon gibi pek çok hastalığa iyi gelen bu peynir, krema tadını andıran bir tada sahiptir.

Ezine Peynir Çeşitleri

Büyük-küçük herkes tarafından severek tüketilen Ezine; koyun, inek ve keçi Ezine peyniri olmak üzere üç  çeşitte üretilmektedir. Bu üç peynir türünün farklı sütlerden yapılması sebebiyle birbirinden değişik lezzetli aramaları vardır.

Firmamız yukarıda bahsetmiş olduğumuz özelliklere sahip bu süt ürününü, beyaz peynir üretim standartlarına ve gıda sektörü için geçerli olan üretim standartlarına göre gerçekleştirmektedir. Kaz Dağları’nda yetişen otlarla beslenen hayvanların sütünden yapılan peynirlerimiz ile firmamız Yükseloğulları; lezzet tutkunlarına kaliteli ve güvenli bir süt ürünü sunmaktadır.

ezine peyniri
ezine peyniri

Yükseloğulları

Firmamız Yükseloğulları’nın üretmiş olduğu Ezine Peyniri, Kazdağları’nın doğal bitki örtüsü ile beslenen hayvanların sütlerinden yapılmaktadır. Yağlı ve aramalı otlarla beslenen hayvanlardan üretilen sütler, bu peynirin en önemli lezzet sırlarından biridir. Yemeklerin ve kahvaltıların vazgeçilmezi olan bu peynirin üretimini de firmamız, bu sütlerin doğal aramalarından yararlanarak gerçekleştirmektedir.

Damaklarda Kalan Eşsiz Bir Aroma

Ülkemizde en çok tüketilen peynir türlerinden biri olan Ezine; inek, koyun ve keçi sütünün karıştırmasıyla doğal maya ve tuz kullanılarak, salamura yapılarak üretilmektedir. Kuzey Ege Bölgesi’nin iklim özellikleri sayesinde lezzetli sütlerden üretilen bu peynirin; inek, koyun ve Keçi Ezine peyniri  olmak üzere üç farklı çeşidi bulunmaktadır. Damaklarda eşsiz bir aroma bırakan bu peynir; ayrıca hafif katılıkta, tam beyaz olmayan bir renge ve azda olsa gözenekli bir görünüme sahiptir.

En İyi Ezine Peynir Üretimi

 Çanakkale’nin Ezine ilçesiyle özleşmiş olan bu peynir, firmamız tarafından doğal üretim teknikleri kullanılarak üretilmektedir. Bulunduğu bölgenin avantajlarından yararlanarak kaliteli ve lezzetli en iyi Ezine peyniri üretimi için çalışan firmamız, beyaz peynir üretim standartlarına göre salamura tekniğiyle doğal bir peynir üretimi gerçekleştirmektedir.

Son teknolojik imkanlarla faaliyet gösteren firmamız, gıda üretim standartlarına ve iş sağlığı ve güvenliği standartlarına uygun kaliteli ve lezzetli bir peynir üretimi gerçekleştirmektedir. Siz de farklı ve lezzetli peynir tatları arayışı içerisindeyseniz firmamızın üretmiş olduğu Ezineleri tatmadan yeni tat arayışına girmemelisiniz..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.