+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Lezzetli Çanakkale Ezine Peynirleri

25 Ağustos 2018
Lezzetli Çanakkale Ezine Peynirleri

Lezzetli Çanakkale Ezine Peynirleri

 

Alerjiye neden olmayan naturel yapısı ile tercih edilen Ezine peyniri, kemik gelişimi, diş sağlığı ve saç sağlığı gibi kategorilerde oldukça vitaminlidir. Zeka ve zihinsel gelişim kategorisinde etkili özelliklere sahip olan bu peynirde, aradığınız bütün özellikler bir arada bulunmaktadır. Kemik erimesi, kalsiyum içeriği sayesinde engellenmektedir. Koruyucu kimyevi madde ve trans yağ gibi zararlı içeriğe sahip değildir. Yağını sütünden almaktadır. Kollesterolü düşük olan bu peynirde, dışarıdan her hangi bir kimyevi madde katılmamaktadır. Proteini yüksek, kalsiyum zengini olan bu üründe, aradığınız bütün ürün özellikleri bir arada bulunmaktadır. Enerji deposu bu ürün, hafızayı güçlendirmektedir.

 Sağlıklı ve Lezzetli Peynir

Üretim şekli tamamen naturel ortamlarda gerçekleşmektedir. Saklama ortamının sıcaklığı 2 derece ile 4 derece arasında değişmektedir. Bu sıcaklığa sahip ortamlarda saklanan bu peynir, 8 ay ile 12 ay arasında saklanmaktadır. Salamura yapılarak tenekelere basılmaktadır. Bir yıl sonunda lezzetli bir peynir haline gelmektedir. Ekşiye benzeyen tadı, orta sertlikteki yapısı, hafif yapışan kesim özellikleri ve kırık peynir rengi ile orijinal bir üründür. Pişmiş süt tadı vardır ve kremsi bir özelliğe sahiptir. Tam yağlı sütten üretilmiştir. Süt fabrikasyon değildir. Tamamen Ege’nin Ezine yöresinin verimli topraklarında yayılan inek, koyun ve keçi sütünden imal edilmiştir. Dağlıç’ın ve Tahirova’nın koyunlarından elde edilen saf ve tam yağlı sütten üretilmiştir. Ayrıca keçi sütü de Karakeçi keçilerinden alınmıştır. İnek sütünün karıştırılması ile birlikte, doğal ve lezzetli Ezinepeyniri elde edilmiştir.

 Çanakkale Ezine Yöresine Aittir

Ezine, Ege Bölgesinin kuzeyindeki Çanakkale iline bağlı bir yöredir. Bu peynir, bu yörede üretilmiştir. Bu yörenin iklim ve coğrafi özellikleri, sütün kalitesini artırmıştır. Doğal olarak beslenen küçük ve büyük baş hayvanlardan üretilen sütler, bu mükemmel lezzetin sırrını oluşturuyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.