+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

En Lezzetli Peynir Ezine Peyniri Olarak Kabul Edildi

11 Ağustos 2018
En Lezzetli Peynir Ezine Peyniri Olarak Kabul Edildi

En Lezzetli Peynir Ezine Peyniri Olarak Kabul Edildi

 

Yöresel lezzetler, Anadolu’da hakiki ve katkısız lezzetlerdir. Ticari kaygı nedeniyle, katkılı ve kimyevi madde içeren birçok peynir, Ezine peyniri olarak satılmaktadır. Ancak gerçek Ezine peyniri çok farklıdır. Yağ oranı fazladır ve sütün gerçek tadını hissettirir. Ekşiye benzeyen tadı ile oldukça lezzetli bir üründür. Birinci sınıf tadıyla tercih edilen bu üründe, aradığınız bütün etkili özellikler bir arada bulunmaktadır. İki derece ile dört derece arasında bir yıl boyunca saklanan ve bu süre zarfında oldukça lezzetli hale gelen bu peynirde, aradığınız lezzeti kolaylıkla bulabilirsiniz.

 Tamamen Naturel

Ege bölgesinde bulunan Çanakkale iline bağlı Ezine yöresine ait bu peynir, dağlarda otlayan keçilerin ve geniş meralarda beslenen koyunların sütünden elde edilmektedir. İnek sütü katkısı da bu peynirde bulunmaktadır. Karakeçi keçileri, Tahirova ve Dağlık koyunları, süt tedarikinde tercih edilmektedir. İnek sütü katkısı da bulunmaktadır. Tadıyla her zaman için şaşırtan bu peynir, Anadolu’ya has naturel ürünlerden biridir.

 Faydalı İçeriğe Sahip

Alerjiye neden olmayan katkısız yapısı, protein içermektedir. Çocukların boyunu uzatır ve gelişimine katkıda bulunur. Hafızayı güçlendirmektedir. Saçların kuvvetlenmesini sağlayan bu peynir, diş sağlığı için birebirdir. Kalsiyum içeriklidir. Koruyucu madde içermez ve kimyasal içermez. Transyağ gibi problemler meydana getirmez. Kollesterolü düşüktür. Bağırsak sistemini çalıştırır. Tadıyla fark oluşturan Ezinepeyniri, aradığınız bütün etkili özellikler bir arada bulunmaktadır. Yağ oranı yüksektir ve yağını sütünden alır.

Tamamen katkısız doğal ortamlarda üretilmektedir. Kimyasal katkı maddeleri ile korunan ve bu nedenle sağlıksız hale gelen peynirlere nazaran çok daha sağlıklıdır. Kahvaltılarda ve börek işlerinde tercih edilen bu peynir, yağ oranı yüksek tamamen doğal özelliklere sahip bir üründür. Vitamin bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Online satın alma kategorisinde sipariş edilebilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.