+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Eşsiz Lezzetteki Tam Yağlı Ezine Peynirimiz

20 Kasım 2017
Eşsiz Lezzetteki Tam Yağlı Ezine Peynirimiz

Eşsiz Lezzetteki Tam Yağlı Ezine Peynirimiz

 

Süt ürünleri çeşitlerimizden biri olan ezine peyniri; coğrafi menşei olarak Çanakkale bölgesinde yer alan belli oranlarda inek sütü, keçi sütü ve koyun sütünün karıştırılmasıyla elde edilen yağlı bir beyaz peynirdir. Bu peynirin lezzeti kaliteli süt kullanmamızdan kaynaklanmaktadır. Sizlere sunduğumuz bu eşsiz lezzet, serbest dolaşan inek, koyun ve keçi süt hayvanlarının Ezine, Ayvacık ve Bayramiç bölgesindeki bitkilerden beslenerek elde edilen sütlerden yapılıyor. Kapalı mekanda beslemenin verdiği stres bu hayvanlarda asla görülmez. Aynı zamanda kapalı alandaki mineral ve vitamin çeşitliliği daha sınırlı iken açık alanda Ezine yöresindeki farklı bitki türleri ile beslenme, ürettiğimiz peynirin sıradan bir lezzet olmamasını sağlamakta.

 

 Ezine Peyniri                                                            

 

Sizlere sunduğumuz ezine inek peyniri, sadece Ezine bölgesindeki serbest dolaşan inek sütünden elde edilir. Keçi sütüne karşı alerjisi olan ya da keçi sütü, koyun sütü sevmeyen tüketicilerimize, diğerlerine nazaran daha hafif bir peynir olan ezine inek peyniri önermekteyiz. Tam yağlı hafif sarımsı beyaz renkte olan bu peyniri, inek sütlerinin toplanması ve belli bir sıcaklıkta dana şirden mayası ile kestirerek üretiyoruz. Bu kestirme sonrası peyniri, belli bir süre dinlenmeye bırakmakta, özel aletlerde baskı aşamasına geçmekteyiz. Son olarak yoğun tuzun bulunduğu salamuraya peyniri yatırmaktayız. Salamura aşamasından sonra da ürünü siz değerli müşterilerimizle buluşturmaktayız.

 

 Ezine Keçi Peyniri

 

Çanakkale’ye ait olan ezine keçi peyniri çeşidimiz, daha yoğun kıvamlı bir peynir almak isteyenlere, ağırlıklı olarak şifa kaynağı keçi sütünden elde edilen bir ürün olmasını isteyenlere

önerebileceğimiz bir peynir türüdür. Keçi sütünden elde ettiğimiz bu ürün kalitesiyle sofralarınızı süsleyecek lezzetiyle damakta ayrı bir tat bırakacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.