+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Peynirde Naturel Seçenek Ezine Koyun Peyniri

Peynirde Naturel Seçenek Ezine Koyun Peyniri

Doğal lezzetiyle yerli peynir kültürümüzün en etkili versiyonlarından biri olan Ezine peyniri, damak tadına önem verenlerin tercih ettiği bir lezzettir. Doğal özelliğinin yanı sıra besleyici özellikleri, bu ürünün tercih edilmesine sebep olmuştur. Proteinli ve kalsiyumlu içeriği ile oldukça besleyici olan bu peynir, enerji vermektedir. Sindirimi kolaydır ve kimyevi madde içermeyen özel bir içeriğe sahiptir. Çocuklarımız için oldukça iyi bir besindir. Büyüme çağındaki çocukların gelişiminde etkilidir. Kemik erimesi veya kıkırdak erimesi gibi rahatsızlıkların tedavisinde etkili rol oynamaktadır. Alerji yapmayan ve zihinsel gelişimi olumlu yönde etkileyen bu peynir, katkısız dünyasının en seçkin ürünleri arasında yer almaktadır.

 Nasıl Bir Ezine Peynir.?

Çanakkale Ezine bölgesinin kendine has lezzeti olan bu peynir, ekşimsi tadı ile dikkat çekmektedir. Dağların ve ovaların yemyeşil meralarında otlayan keçi, koyun ve inek gibi hayvanların yağlı sütünden üretilmektedir. Bitki bakımından çok zengin bir bölge olan Ege, en iyi Ezine peyniri ürününün merkezidir. Ne yumuşak ve de sert olan bu ürün, kesildiği zaman hafif yapışmaktadır. Bir yıla yakın tenekelere basılan ve salamura şeklinde bekletilen bu peynir, diğer ürünler gibi koruyucu içermemektedir.

Anadolu’ya Has Bir Lezzettir

Lezzet bakımından oldukça kaliteli olan bu peynirde, kendine has bir lezzet seçeneği bulunmaktadır. Ezine’ye has iklim koşullarında beslenen keçi, koyun ve inek’ten sağılan tam yağlı lezzetli sütten üretilmektedir. Ezine koyun peyniri ürünü, diğer peynirlere nazaran mis kokulu, yağlı ve lezzetli bir özelliğe sahiptir. Yağlı ve oldukça lezzetli özelliklere sahip bu Anadolu’ya has peynir, yöresel lezzet dünyasının en önemli seçenekleri arasında yer almaktadır. Dağlıç bölgesinde otlayan koyunların ve Karakeçi bölgesinde otlayan keçilerin sütünden imal edilen bu lezzetli seçenek, kahvaltılarınızda tüketebileceğiniz en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.