+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ezine Peyniriyle Lezzeti Yakalayın

Ezine Peyniriyle Lezzeti Yakalayın

Salamura yapılarak saklanan ve bu süre içerisinde kendine has bir lezzete ulaşan Ezine peyniri birinci kalite özelliğe sahip bir lezzettir. Sekiz ay ile bir yıl arasında saklanarak üretilen bu naturel peynir, 2 ile 4 derece sıcaklıkta saklanmaktadır. Ekşiye benzeyen tadı, orta sertlikteki yapısı ve pişmiş sütü anımsatan tadıyla, mükemmel bir lezzettir. Yediğiniz andan itibaren farkını anlayabileceğiniz bir lezzete sahiptir. Karakeçi’de beslenen keçilerden sağılan sütten üretilen bu peynirler, oldukça lezzetli özelliklere sahiptir. Süt ürünleri kategorisinin en meşhur seçeneği olan bu naturel seçenek, çok sağlıklıdır. Katkı maddesi ve koruyucu içermemektedir.

Naturel Peynir Dünyası

Yemyeşil ormanlarıyla ve mis gibi kokan dağ havasıyla, Ege başka bir diyardır. Bu bölgede bulunan ve Çanakkale’ye bağlı olan Ezine, kendine has peyniri ile ünlenmiştir. Ezine koyun peyniri olarak isimlendirilen bu lezzetli peynirler, doğada yayılan keçi, koyun ve ineğin sütünden imal edilmiştir. Türkiye’nin en verimli toprakları olan Kaz Dağları, bu peynirin üretildiği mekanlardır. Pratik, etkili ve birinci sınıf özelliklere sahip olan bu peynirde, pişmiş süt tadı vardır. Kremsi bir özelliğe sahip bu ürün, ekşimsi özelliklere sahiptir.

Besleyicidir

Bir yıl salamura şeklinde bekleyen ve bir yıla yakın zaman sonunda peynire dönüşen bu lezzet, enerji kaynağıdır. Çocukların gelişiminde etkilidir. Kalsiyum ve protein bakımından çok zengindir. Katkısız bir şekilde doğada yayılarak beslenen inek, koyun ve keçi sütünden imal edilen bu peynirde, diğer peynirlere nazaran daha çok vitamin vardır. Alerji yapmaz ve saçları kuvvetlendirir. En iyi ezine peyniri koruyucu içermez. Trans yağ içermez ve yağı tamamen orijinal sütünden alır. Kolesterol içermeyen bu hakiki peynir seçenekleri, protein zengini bir üründür. Kemik ile ilgili tedavilerde bu ürün oldukça faydalı özelliklere sahiptir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.