+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Meşhur Ezine Peyniri

Meşhur Ezine Peyniri

 

Lezzet dünyasında farklı bir yere sahip olan ve kahvaltımızın en önemli seçeneği haline gelen peynirler, naturel özellikleriyle tercih edilmektedir. Sütün kalitesi ile eş değer olan peynir kalitesi, mükemmel lezzetin oluşumunda birinci derecede önemlidir. Vitaminli özelliklere sahip bu Ezine’ye has peynir seçenekleri. Çocuk gelişiminde etkilidir. Hafızayı ve kemikleri geliştirir. Saçları kuvvetlendirir. Ayrıca diş sağlığında da tercih edilmektedir. Kalsiyum içerdiği için kemik erimesine iyi gelmektedir. Koruyucu veya kimyasal katkı içermeyen bu ürünler, trans yağ içermemektedir. Kollesterolü düşük olan bu Ezine koyun peyniri, enerji deposudur. Bağırsakların çalışmasında etkili rol oynamaktadır. Protein deposu olun bu naturel ürün, vücut gelişiminde önemli rol oynamaktadır.

 

Her Peynir Ezine Değildir

 

Yağlı olmasının nedeni, sütünün çok kaliteli olmasıdır. Bu peyniri alacağınız zaman özelliklerini tam olarak bilmelisiniz. Kesildiği zaman yapışan Ezine peyniri, orta sertliktedir. Ekşi tat özelliğine sahiptir. Pişmiş süt tadı vardır. Krema oranı fazladır ve tadında krema tadı vardır. Karakeçi keçilerinden, Tahirova ve Dağlıç koyunlarından elde edilen sütlerden üretilmektedir. Koyun, keçi ve inek sütü ihtiva eden bu kaliteli peynirler, peynir dünyasının en meşhur tatlarından biridir. 2 ile 4 derece ortam koşullarında saklanan bu peynir seçenekleri, 8 ay ile 12 ay arasında dinlenme süresine sahiptir. Tenekeye basılan bu peynirler, her hangi bir koruyucu içermemektedir.

 

Ege Dağları’nın Verimli Otlaklarının Bereketi

 

Otlayan hayvanların sütü her zaman kaliteli olur. Özellikle verimli otlaklarda, meralarda ve dağlarda otlayan koyun, keçi ve inek sütleri, diğer mekanlarda otlayan hayvanların sütlerinden çok daha kaliteli olur. Yağ oranı çok yüksektir. Ege’nin Kaz Dağlarında otlayan hayvanlardan elde edilen en iyi ezine peyniri seçenekleri, Anadolu’nun en meşhur peynirleri arasında yer almaktadır. Kalitesi ile tanınan ve naturel özelliklerinin yanı sıra kimyasal içerik içermeyen bu üründe, aradığınız unutulmaz lezzeti bulabilirsiniz. Süt kokan ve hakiki peynir özeliklerine sahip bu meşhur peynirde, yüksek oranda yağ bulunmaktadır. Kalsiyum özelliği üst seviyededir. Bir peynirden beklediğiniz bütün özellikleri bir arada bulunduran bu peynir, diğer peynirlerden çok farklı özelliklere sahip naturel özellikleri bir arada bulundurmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.