+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yöresel Organik Ezine Peyniri

Yöresel Organik Ezine Peyniri

 

Ege Bölgesi, Çanakkale, Balıkesir ve Ayvalık civarına has mükemmel bir lezzet olan ezine peyniri kahvaltılarımızın en sevilen peynir çeşitlerinden biridir. Ülkemiz, İsviçre gibi ülkelerden sonra peynir üretiminde ve çeşitlerinde ilk sıralarda gelmektedir. Beyaz rengi, hoş kokusu, hafif yapısı, lezzeti ile Türk sofralarında mutlaka tadılması gereken bir peynirdir. Firmamızın özenli üretimleri ile siz müşterilerimizin mükemmel bir peynirle tanışmasına olanak sağlamaktayız.

 

 Ezine Peyniri

 

Ezine Peynirleri Kaz Dağları ve çevre coğrafyasındaki harika otları tüketen, keçi, inek ve koyunların sütlerinden elde edilmektedir. Her sene ilkbaharda, en lezzetli olması için özellikle Nisan ayında ve Mayıs ayında sağılan hayvanların toplanan sütlerinden elde edilmektedir. Kaldı ki, en lezzetli ezine peynirleri de bu aylarda toplanan sütlerle olur. Firmamız buna çok dikkat etmektedir. Çiftçilerimizden alınan sütler ve firmamız bünyesinde sağılan sütlerimizle lezzetli peynirleri üretmekteyiz.

 

 Keçi ve İnek Sütünden Ezine Peynirleri:

 

           Ezine inek peyniri ve ezine keçi peyniri, her ikisi de birbirinden lezzetli peynir çeşitlerimizdir. Yörenin organik otları doğanın en güzel lezzetlerini ve kokularını doğaya taşımaktadır. Ezine peynirini yediğinizde bu mükemmel otların lezzet ve kokularını da almış olursunuz. Firmamızda inek ve keçi sütünden, yani iki çeşit ezine peyniri üretimi yapılmaktadır. Kokuları mükemmel, doğal, tuz ve yağ oranı dengeli olan peynirlerimizi çok beğeneceksiniz. Hem kendiniz, hem çocuklarınız için peynirler mükemmel bir seçim olacaktır. Sofranızdan eksik etmeyin.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.