+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Üretimlerimiz Keçi Koyun ve İnek Sütü Üzerinedir

Ezine Peyniri

 

Ülkemizin hemen her bölgesinde birbirinden lezzetli peynir çeşitlerimiz bulunmaktadır. Tulum peynirlerimiz, kaşar peynirlerimiz, teneke peynirlerimizle sofralarımızda mükemmel lezzetleri tatma fırsatını yakalamaktayız. Özellikle teneke peynirleri hafif olmaları, hoş kokuları ve lezzetleri ile her yaştan peynir severin sevdiği bir türdür. Teneke peynirleri arasında en sevilen ise ezine peyniri denilen peynir çeşididir.

 

 Ege’nin Simgesi Ezine Peyniri:

 

Ezine Çanakkale’nin küçük, sevilen ilçelerinden biridir ve doğayla iç içe bu coğrafyada bu harika peyniri üretilmektedir. Kaz Dağları Ezine peynirinin ana üretim alanları arasındadır. Çanakkale ve Balıkesir arasındaki kaz dağları civarında peynirin sütlerinin üretildiğini belirtelim. Bu güzel coğrafyada yetişen otları tüketen ağırlıklı olarak küçük ve büyük baş hayvanların sütleri sağılarak lezzetli peynirler imal edilmetedir.

 

 Üretimlerimiz koyun, Keçi ve İnek Sütü Üzerinedir:

 

Ezine peyniri koyun, keçi ve inek sütlerinden üretilmektedir. İlkbaharda yeni yetişen otlar ile baslenen hayvanların sütleri sağılır ve ezine peyniri üretilir. Firmamızın üretimleri ise ezine inek peyniri ve ezine keçi peyniri olarak şekillenmektedir. Keçilerimizin ve koyunların sütleri, nisan ve mayıs aylarında özenle sağılır ve peynir üretimi için kullanılır.

Üretimlerimizde steril ortamların yaratılması çok önemlidir. Tamamen temiz, hijyen koşullarının çok yüksek olduğu üretim tesislerimizde peynirler üretilmektedir. Paketlenme ve ambalajlanma aşamaları da aynı şekilde steril ortamda yapılmaktadır. Peynirlerimizi hem çocuklar, hem de yetişkinler sağlıkla tüketebilirler. Özellikle diyet yapanlar için bu hafif peynir idealdir. Mutlaka sofralarınızda yer vermelisiniz. Hafif ve sağlıklıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.