+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Peynir Dünyası

Ezine Peyniri      

 

Geçmişten günümüze, değişim ve gelişim gösteren, asla yerinde saymayan süreklilik göstererek ilerleyen peynir dünyası herkes tarafından ilgi görmektedir. Özellikle de yöresel lezzetler, arz talep dengesine dikkat edildiğinde doğru orantılı bir artış sergilemektedir. Bu bağlamda özellikle de meraklısı olmak üzere ezine peyniri de yöresel bir lezzet olarak insanların dikkatini çekmektedir.

 

Firmamız tarafından ezine peynirleri, geçmişten günümüze dek aynı lezzette ve kalitede halka sunulmaktadır. Firmamızca ezine peynirlerinin farklı çeşitleri bulunmaktadır, en ilgi çekenleri; ezine inek peyniri ve ezine keçi peyniri olarak söylenebilir. O halde bu iki çeşidi de detaylı incelemekte fayda vardır.

 

 Ezine İnek Peyniri

 

Ezine peynir çeşitleri içerisinde, ezine inek peyniri oldukça talep gören bir peynir çeşididir. Genelde civarı oranda inek sütü karıştırılarak yapılan ve fabrikasyon üretime elverişli olan ezine inek peyniri firmamızın gözeleri arasında sayılabilir. Firmamızda üretimi anlamında, beyaz peynirden çok da farklı olmayan ezine inek peyniri ilgilileri tarafından epey talep görmektedir.

 

 Ezine Keçi Peyniri

 

           Ezine keçi peyniri ise, ezine inek peynirinden bir miktar farklı olarak %40 civarında keçi sütünden oluşmaktadır. Beyaza dönük, sarı renkte ve orta sertlikte olan bu peynir, az ve küçük gözeneklere de sahiptir. Tenekelere doldurulduktan sonra altı ay civarında bekleme süresi olan peynir çeşidi, firmamızca satışa sunulmaktadır. Ezine keçi peyniri, özellikle de keçi sütü seven insanlar tarafından epey tercih edilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.