+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kahvaltıların Olmazsa Olmazı Ezine Peyniri

Kahvaltıların Olmazsa Olmazı Ezine Peyniri

 

İnsan yaşamını devam ettirebilmesi için bazı besin değerlerini karşılaması gerekir. Karbonhidrat, vitamin, yağlar ve proteinin yeterli şekilde vücuda girmesi gerekmektedir. Bunun içinde en önemli öğün kahvaltılardır. Kahvaltı gün içerisindeki en gerekli öğündür. Kahvaltılar çok çeşitli olmaları ile ünlüdür. Zeytinler, peynirler, domatesler, salatalıklar, biberler ve daha sayılamayan birçok çeşidi içinde barındırır. Peynirler, çok önemli protein depolarıdır.

 

Süt içerikli olmaları sağlık açısından önem teşkil etmektedir. Birçok peynir çeşidi bulunmaktadır. Ezine peyniri, peynir türleri içerisinde en tercih edilenler arasındadır. En iyi ezine peyniri, içerisinde en az katkı maddesi bulunan peynirlerdir. Sindirimi kolay olan bu peynirler, insan sağlığına da fayda sağlamaktadır. Peynirler, bazı hastalıkların tedavisinde de tavsiye edilmektedir. Ezine koyun peyniri, bölgenin hayvanlarından elde edilen süt ürünleri ile oluşturulmaktadır. Bu anlamda doğal olduklarını da söylenmektedir. Özellikle ev hanımları kahvaltı sofralarında bu peynirlerin yer almasına özen göstermektedir. Bunun birkaç nedeni şöyledir:

 

Sindiriminin Kolay Olması

 

Ezine peynirlerinin sindirim sistemine iyi geldiği belirlenmiş bir olgudur. Aynı zamanda kemik erimesi sıkıntısı yaşayanlarında bu besinleri tüketmesinin doğru olacağı söylenmektedir. Kahvaltıların olmazsa olmazı Ezine peynirlerin lezzetli olmasının yanı sıra sağlıklı oluşu da bir avantajdır. Maliyetinin ucuz olması ve satın alınabilir bir bütçede alıcılarına sunulması alımını da kolaylaştırmaktadır. İshal tedavisinde, diş çürüğü tedavisinde, birtakım mide hastalıklarında ve tansiyon düşürücü özelliği, bu peynirleri neden tüketmeliyiz sorusuna iyi cevaplardır.

 

Yerli ve Doğal Olması

 

Kahvaltı sofralarında yer verilen bazı besinlerin ithal oldukları bilinmektedir. Bazı peynir türlerinin yerli olmaması, doğallığı konusunda da şüphe uyandırmaktadır. Ezine peynirlerinin bölgede yapıldığı ve yerli hayvanların süt ürünleri ile oluşturulduğu söylenmektedir. Bu durumda bu peynirlerin yerli ve doğal olduğu sonucunu doğurmaktadır. Organik besinler insan sağlığına çok daha faydalıdır. Tüm bu durumlar insanları ezine peynirlerine yönlendirmektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.