+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

 Hafif Ve Lezzetli Ezine Kaşar Peyniri

 Hafif Ve Lezzetli Ezine Peyniri

 

Ege Bölgesinde, her bölgemizde olduğu gibi çok özel, yöresel lezzetler bulunmaktadır. Zaten Türk mutfağı dünyanın en özel mutfaklarından biridir. Süt üretimlerimiz, hayvansal üretimlerimiz de böyledir. Birbirinden lezzetli peynir çeşitlerimizden biri olan ezine peyniri de bu şekildedir. Peynir adını Çanakkale’nin Ezine İlçesi’nden almaktadır.

 

 Ezine Peyniri

 

Ezine peyniri teneke peyniri türleri arasında yer almaktadır. Kendine özgü lezzeti ile tüketilmesi kolay ve sofraların vazgeçilmezlerindendir. Ege Bölgemizden tüm ülkemize yayılan, sevilen lezzeti ile tercih edilen bir peynirdir. Üretimlerimizden tatmalı ve tamamen organik olan peynirlerimizden mutlaka siz de edinmelisiniz. Hem kahvaltı sofralarında, hem meze olarak, hem salatalarınızda beğenerek tüketebilirsiniz.

 

Keçi Sütü ve İnek Sütünden Ezine Peynirleri:

 

Üretimlerimiz keçi sütünden ve inek sütünden olmaktadır. Her sene nisan ve mayıs aylarında sağılan sağlıklı hayvanlarımızın sütlerinden, steril üretim alanlarımızda özenle peynirlerimiz üretilmektedir. Çocuklarınızın tüketmesi için de peynirlerimizden edinebilirsiniz. Çocuklarınız için mükemmel, yağ ve tuz oranı yerinde bir peynir türüdür. Yetişkinler, özellikle ileri yaşlarda tansiyon ya da kalp sorunları olanlar için de ezine peynirimiz mükemmeldir. Bu yaştakiler, özelikle keçi sütünden hazırlanan ezine peynirini tercih edebilirler.

 

           Ezine inek peyniri ve ezine keçi peyniri çeşitlerimiz, taze, yağ ve tuz oranı yerinde, aynı zamanda uygun fiyatlı olarak sizlerle. Mutlaka üretimlerimize göz atın ve bu harika peynirler tanışın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.