+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ezine Yöresinin Lezzetli Peynirleri Şimdi Raflarda

 

Ezine Yöresinin Lezzetli Peynirleri Şimdi Raflarda

 

Ezine, Ege Denizine kıyısı bulunan ve Marmara bölgesine ait Çanakkale vilayetinin takribi 30 bin nüfuslu bir ilçedir. Firmamız tarafından siz değerli müşterilere sunulan, bu yöreye has meralardan elde edilen sütlerin oluşturulması ile elde edilen tadı, kokusu ve görüntüsü ile nevi şahsına münhasır bir tam yağlı beyaz peynir türüdür. Ezine meralarında otlatılan inek, koyun ve keçi sütlerinden elde edilen peynirler bu ilçe ile özdeşleşerek ezine peyniri, ezine inek peyniri, ezine koyun peyniri ve ezine keçi peyniri türlerinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Firmamızın siz değerli müşterilere sunduğu bu eşsiz lezzet, tam yağlı beyaz peynir kategorisinde Türk Patent Enstitüsü ile markası korunan bir peynir haline gelmiştir.

 

 Ezine Peyniri

 

Süt ürünleri sektöründe öncü firmamız, Ezine yöresine ait meralarda otlayan hayvanlardan sadece inek sütlerini toplayarak kaliteli peynir üretmektedir. Toplanmış olan sütler şirden mayası ile mayalanmakta, mayalanma işlemi sonrası tenekelerde salamuraya yatırılarak beklemektedir. Dinlenen peynirler vakumlu paketler yapılarak ezine inek peyniri satışı için hazır hale getirilmektedir.

 

Ezine Keçi Peyniri

 

Çanakkale ilinin Ezine ilçesindeki keçilerden elde edilen sütün mayalanması ile elde edilen ve salamurada dinlendirildikten sonra müşterilere sunulan tadı, kokusu ve besleyiciliği ile öncü bir peynirdir. Sizlere sunduğumuz bu ürün, keçi sütünün besleyiciliğinin peynire aktarılması ile kahvaltılarınızın eşsiz bir lezzeti olacaktır. Keçi sütünde 100% keçi sütü bulunmaz. Belli bir miktar Ezine inek sütü karışımı da yer alır. Ancak bu oran keçi sütü oranının fazlalığını kesinlikle değiştirmez.

 

Sizde lezzetli ve kaliteli peynir yemek istiyorsanız tercihinizi ezine peynirinden yana yapın.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.