+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ezine Peynirinde Keçi ve Koyun Çeşitleri

Efsane Ezine Peyniri

 

Ülkemizin bazı yörelerinde tarım ve hayvancılık oldukça gelişmiştir. Bu bölgelerden birisi de Trakya bölgesidir. Çanakkale ve Edirne’de eski zamanlardan beri üretilen hayvansal ve doğal ürünlerin ünü zamanla tüm Türkiye’ye yayılmış ve üzerinden yıllar geçmesine rağmen aranan ve oldukça sevilen lezzetler haline gelmiştir. Bunlardan birisi de sizlere sunduğumuz Çanakkale’nin Ezine ilçesine ait Ezine peyniri ürünüdür. Ezine peyniri kendine has tuzlu ve mayhoş tadı ile ağzı dolduran bir peynirdir.

 

 Ezine Peyniri

 

Ezine peyniri lezzetli ve bölgeye özgü olmasının yanı sıra aynı zamanda kullanılan hammadde bakımından da oldukça özel bir peynirdir. Aynı üretim tekniği ile hem koyun sütünden hem keçi sütünden hem de koyun sütünden eşit kalitede Ezine peyniri üretilebilmekteyiz. Peynir yağlı ve yumuşak olmasına rağmen asla damakta iz bırakmaz ve yağlı tat yiyen kişiyi rahatsız etmez. Ezine peynirinin bu kadar güzel olmasının sebeplerinden biri de budur. Paketlenmeden önce olgunlaştırılan Ezine peynirimizin muhafaza süresi de oldukça uzundur.

 

 Ezine Keçi ve İnek Çeşitlerimiz Var

 

Ezine peyniri çoğunlukla koyun sütünden elde edilir ve ismi de ezine koyun peyniri olarak anılır. Yumuşak ve sert türleri bulunmaktadır. Her iki peynir tipimiz de kahvaltıda tüketime uygundur. Keçi sütünden elde edilen peynirler ise ezine keçi peyniri olarak bilinmektedir. Tüm türleri lezzetli ve güzel olan bu peynirleri sadece Ezine’de değil firmamızdan da satın alıp tüketebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.