+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ezine Peyniri ve Eşsiz Lezzeti

Ezine Peyniri ve Eşsiz Lezzeti

Günümüzde farklı lezzetler ile peynir üretimi yapılmaktadır, Peynir çeşitleri arasında lezzeti ile bilinen Ezine peyniri pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ezine peyniri yapımı konusunda da diğer peynirler açısından farklılık göstermektedir. Ezine Çanakkale’nin Ezine bölgesinde üretime konu olan bir peynir çeşidi olarak satışa sunulmaktadır.

 Ezine peyniri adını Ezine bölgesinde üretilmesi yönünden almaktadır. Üretim sisteminin farklı olması nedeni ile belirli yöreler içerisinde üretilen bir peynir çeşidi olma özelliğine sahiptir. Ezine peyniri içerisinde bulunan özel inek ve koyun sütü ile birlikte üretimi bulunmaktadır. Koyun ve inek sütünün belirli miktarlarda Ezine peyniri içerisinde bulunması farklı bir lezzet oluşumunu sağlamaktadır.

 Ezine Peyniri Üretimi

 Ezine peyniri adını üretime konu olan Ezine bölgesinden almasının yanı sıra üretimde içerisinde bulunan maddeler ile dikkat çekmektedir. Keçi sütü inek sütü ve koyun sütünün birleşiminden meydana gelen bir peynir çeşidi olmaktadır. En iyi ezine peyniri inek keçi ve koyun sütü birleşimi ile meydana gelmektedir.

 Ezine peyniri ev ortamı içerisinde üretilebilen bir peynir çeşididir. Fakat içerisindeki temel maddelerin yanı sıra maya ve tuz oranı gibi durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Diğer peynir türlerinden farklı içeriklere sahip olan Ezine peyniri üretimi ise belirli bölgeler içerisinde yapılmaktadır. Yağ özelliği açısından Ezine peyniri tam yağlı bir peynir özelliği göstermektedir. Pek çok yemek ile beraber özellikle kahvaltılarda kullanılan bir peynir çeşidi olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.