+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

 Ezine Peyniri Tüketimi

17 Aralık 2017

Ezine Peyniri

 

Sofraların vazgeçilmez lezzeti ezine peyniri, Trakya’nın eşsiz doğasında beslenen inek, koyun ve keçilerin temiz ve sağlıklı sütlerinden yapılmaktadır. Normal beyaz peynire oranla daha sert bir dokuda olan ve kokusuyla tadıyla damakta kalıcı bir tat bırakan ezine peynirimiz, kullanıcılarının damak tadına uygun olarak inek, keçi veya koyun sütleriyle ayrı ayrı da üretilmektedir.

 

 Ezine İnek Peyniri

 

Ezine peynirleri içerisinde tat olarak diğerlerine oranla daha hafif olan ezine inek peyniri, hassas damaklara özel olarak üretilmiştir. Çanakkale’nin ilçelerinden biri olan Ezine’de doğal koşullarda yetiştirilen ve doğadaki taze otlarla beslenen ineklerin sütünden elde edilen bu peynirimiz, sofraların vazgeçilmezlerinden biridir.

 

 Ezine Keçi Peyniri

 

Doğanın bir mucizesi olan keçi sütünden üretilen ezine keçi peyniri, peynir tadını ve kokusunu damağında hissetmeyi seven kişilere özel üretilmiştir. Üretimden sonra en az 9 ay süreyle olgunlaşması beklenen ezine peynirimiz, Kaz Dağları’nın eteklerindeki otlar ve eşsiz doğanın temiz sularıyla beslenen keçilerin sütünden elde edildiği için tamamen tazelik ve doğallık vaat etmektedir.

 

 Ezine Peyniri Tüketimi

 

Düzenli olarak tüketilen ezine peyniri, kişinin ihtiyaç duyduğu fosforun büyük bir bölümünü almasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra, doğal malzemelerle üretilen ve sağlığa zararlı katkı maddesi içermeyen ezine peynirimiz, kemik ve diş sağlığının korunması konusunda da oldukça faydalıdır. Sofralarda her öğün gönül rahatlığıyla tüketilebilecek ezine peynirimiz, serin ve kuru bir yerde saklanmalı ve belirtilen son tüketim tarihine kadar tüketilmelidir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.