+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ezine Peyniri Sofraların Vazgeçilmezidir:

Lezzetli Ve Hafif Ezine Peyniri

 

Çanakkale, Ezine ve Bayramiç özellikle Kaz Dağları şüphesiz ki doğal güzellikleri ile tanınmaktadır. Her yıl yüzlerce insan bu güzel yörelerimizi gezmeye, görmeye gelir. Bir de bu güzel coğrafyalarımızın harika lezzetleri vardır ki tadına doyum olmaz. Ege Bölgesi kendine has hafif yemekleri ve süt ürünleri ile tanınmaktadır. Peynir çeşitleri de bunların arasındadır. Teneke peyniri türlerinden olan ezine peyniri de bunlardan biridir. Hem lezzetli, hem de hoş aromalı bir peynirdir.

 

 Ezine Peyniri Sofraların Vazgeçilmezidir:

 

Ezine peyniri gerçekten her öğün yenebilen bir peynir türüdür. Sabahları kahvaltıda tüketebilirsiniz. Salatalarınıza ekleyebilirsiniz. Akşam menülerinde meze olarak, yemeklerinizin yanında tüketebilirsiniz. Yağ oranı yerinde, tuzu fazla olmayan, her yaştan küçük ve yetişkinin tüketebileceği bir peynirdir. Bu nedenle, küçüklerin diyet menülerinde de yer alabilir. Rejim yapanlar için de ezine peyniri kesinlikle idealdir. Kalorisi çok yüksek değildir.

 

Üretimlerimiz Organik ve Sağlıklıdır:

 

İnek, koyun ve keçi sütünden üretilmektedir bu peynirler. Firmamız üretimlerinde ise koyun, keçi ve inek sütü kullanılmaktadır. İlkbahar aylarında yeni çıkan harika otlarla beslenen hayvanların sütleri özenle sağılır. Depolanır ve tamamen steril olan ortamda ezine peynirleri hazırlanır. Ezine inek peyniri ve ezine peyniri denilince akla firmamız gelecektir. Üretimlerimize göz atarak bunu siz de anlayabilirsiniz.

 

Ailecek yağ ve tuz oranı düşük peynir çeşitlerimizi güvenle tüketebilirsiniz. Bunun için firmamızın üretimlerini tatmanız yeterli.

 

Ezine Peyniri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.