+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ezine Peyniri Sağlıklı Ve Lezzetlidir

Ezine Peyniri

 

            Ezine Peyniri Batı Anadolu’ya özgü, Çanakkale ve çevresinden bir peynir çeşidimizdir. Adını Çanakkale’nin Ezine Yöresinden almaktadır. Malum, Ege Bölgesi birbirinden güzel yeşil otları ile tanınmaktadır. Yöre insanı bu otların bölesinde hayvanlarını otlatır. İşte bu otları bahar aylarında da yörenin küçükbaş hayvanları (koyun ve Keçi). Keçi, koyun ve ineklerin sütleri sağılır ve ezine peyniri üretilir. En iyi peynir bu aylarda üretilir. Firmamız da özellikle bu aylarda tüketilen sütlerden lezzetli peynirleri üretmektedir.

 

 Organik Ezine Peynir Üretimlerimiz

 

Üretimlerimizde tamamen doğal ve helal ürünler kullanmaktayız. Sütlerin özel olarak sağılması, tamamen steril ortamlarda hazırlanarak ezine peynirlerinin üretilmesi söz konusu olmaktadır. Üretimlerimiz koyun, keçi sütü ve az miktarda inek sütünden yapılmaktadır. Ezine inek peyniri, kahvaltılarınız için mükemmel bir seçim olacaktır. Hoş kokulu bu peynir teneke peynirleri arasında şüphesiz en sevilenler arasındadır. Mutlaka üretimlerimizi tatmalısınız ve bayılacaksınız. Keçi sütünün ne kadar lezzetli ve hafif olduğu malum. Ezine keçi peyniri üretimlerimizden de kesinlikle çok memnun kalacaksınız. Özellikle yağlı ve az tuzlu peynir çeşitlerini sevenler için ürünlerimizin ideal olduğunu belirtelim.

 

 Ezine Peyniri Her Yaş İçin Sağlıklı

 

Protein ve özellikle hayvansal gıdaların ne kadar önemli olduğu malum, Ezine peyniri de, lezzeti, az yağ ve tuz içermesi, sağlıklı içeriği ile kesinlikle her yaştan kişinin tüketmesi gereken bir besindir. Özellikle annelerin yavruları için seçeceği sağlıklı bir üründür, ezine peyniri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.