+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ezine Peyniri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ezine Peyniri

 

            Ezine peyniri, Çanakkale’nin Ezine, Ayvacık ve Bayramiç ilçelerinden gelen doğal bitki ve su kaynaklarıyla beslenen inek, keçi ve koyunlardan elde edilen doğal ve katkısız sütlerin karıştırılmasıyla ürettiğimiz, hafif sarıya dönük bir beyaz renkte ve orta sertlikte olan, tam yağlı bir peynir tipidir.

 

Ezine peynirinin kendine has tuzlu, ekşi, hafif krema gibi ve pişmiş gibi özelliklere sahip olan muhteşem tadını, lezzetini ve aromasını, bu doğal bitki ve sularla çeşitli olarak beslenen inek, koyun ve keçi sütlerindeki kalite ve özgünlükten elde etmekteyiz.

 

 Ezine İnek Peyniri

 

Çanakkale’nin Ezine ilçesinden elde edilen, doğal ve çeşitli bitkilerle beslenmiş olan ineklerin sütünden katkısız olarak ürettiğimiz ezine inek peyniri, klasik beyaz peynirlerin üretim şekli ile aynı olarak işlenmesi sonucu elde edilir. Ezine inek peyniri adlı ürünümüzde, sadece naturel peynir mayası ile yalnızca denizlerden elde edilen tuzları kullanmaktayız. Bu da ürünlerimizin tümünün farkını ortaya koymaktadır.

 

 Ezine Keçi Peyniri

 

Çanakkale Kaz Dağları’nın eteklerinden sofralarınıza kadar uzanan doğal bir keçi peyniri olan ezine keçi peyniri, Çanakkale’nin Ezine ilçesinden sağlanarak elde edilen inek ve keçi sütünün karışımıyla yapılan klasik bir lezzettir. Ezine keçi peyniri ürünümüzü, en az 6 ay soğuk hava deposunda bırakarak dinlendirip, peynir olgunlaşıp lezzeti ve kıvamı oturduktan sonra dağıtıma çıkarıp satışa sunmaktayız.

 

Ezine peynirinin lezzet ve kalitesini yıllardan beri korumakta ve tüketicilerimize özenli bir şekilde sunup, hallettiğiniz hizmeti sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.