+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Doğal Protein Deposu Ezine Peyniri

Çanakkale’ye Has Tat

Her yörenin kendine has lezzetleri mevcuttur. Ezine peyniri ise tadını kaz dağlarından almaktadır. Çanakkale yöresine has lezzet olan ezine peyniri adeta bugüne kadar yediklerimizin peynir olup olmadığını sorgulatacak cins ve lezzettedir. Kuzey Ege’nin serin sularından ve otlarındaki vazgeçilmez aromasından gelen lezzet ve şifa ile birleşince muhteşeme tam yağlı peynir lezzeti ortaya çıkıyor. Şeker oranı düşük olan ve bol protein barındıran bu peynir diyet yapanlar için dahil kahvaltıların vazgeçilmezi konumundadır. Bir tane yumurtanın yanında bir kibrit kutusu büyüklüğünde Ezine peyniri yenildiği taktirde uzun süre açlık hissetmek neredeyse mümkün değil. Üstelik yağ oranına rağmen tamamen doğal olduğu için kalorisi de o kadar yüksek değil.

Üretim Koşulları

Ürünler Ege’nin incisi Çanakkale ezine fabrikalarında tamamen steril koşullarda üretilmektedir. Üretim sırasında herhangi bir katkı maddesi eklenmemektedir. Yapılan ürünler içinde ezine inek peyniri ve Ezine koyun peyniri mevcuttur. Genellikle koyun ve keçi sütü tercih edilmekle birlikte inek sütünden de bu muhteşem lezzet oldukça kısa sürede yakalanabiliyor. Her şey doğal koşullarda ve kısa sürede üretilmektedir. Türkiye’nin pek çok yerinde Çanakkale ezine peyniri adı altında peynirler satılmaktadır. Ancak net olarak güven duyulamaz. Çünkü en iyi Ezine peyniri Kaz Dağları’ nın doğal aromasından faydalanan hayvanların vermiş olduğu süt ile üretim yapıldığı zaman elde edilmektedir. O sütte mevcut olan yağ ve tuz oranının sağlamış olduğu doğallık, ezine peynirinin tadını damaklarda hissettirmektedir.

Doğal Protein Deposu

Faydaları saymakla bitmeyen ezine peyniri tamamen doğal olan protein deposudur. Düzenli olarak tüketildiği taktirde proteinin sağlayacağı faydalar iliklere kadar hissedilmektedir. Faydaları bununla sınırlı değil. Aminoasit kaynağıdır. Bu sayede de zeka gelişimine de olumlu katkı sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirerek vücuda enerji verir. Kalp ve damar hastalıklarını önleyici etkisi de yadsınamaz. Çocuklarda kemik gelişimi, boy uzamasında da etkili bir besindir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.