+90 (286) 618 12 13
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çocuklarınıza Gerçek Ezine Peyniri Yedirin


Çocuklarınıza Gerçek Ezine Peyniri Yedirin

Çocuklarınıza Gerçek Ezine Peyniri Yedirin

Kahvaltıların vazgeçilmez besinlerinden olan ezine peyniri Kaz Dağlarının kuzey ve batı kesimlerinde kalan bölgelerde özel olarak üretilir. Ayvacık, Ezine ve Bayramiç ilçelerinin doğal bitki örtüsü ve suyundan beslenen koyun, keçi ve ineklerden elde edilen süt peynir yapımında kullanılıyor.

 Bir dünya markası haline gelen peynir, genellikle Çanakkale’nin Ezine ilçesinde üretildiği için, o yörenin ismini almıştır. Aynı zamanda yerel peynir üreticileri derneği Türk Paten Enstitüsü’ne başvurarak coğrafi işaret tescil belgesini (EPD) almlışlardır.

ezine peyniri
ezine peyniri

 Ezine Peynirin Özellikleri Nelerdir?

 Peynir doğal yollarla üretiliyor. Koyun, keçi ve inek sütlerinin belirli oranlarda karışımıyla üretimi yapılıyor. Sadece bir bölgeden sütler toplandığı için peynir tam yağlıdır. Kendine özgü bir kreması, tuzlu tadı ve aroması bulunuyor. Peynirin rengi beyaza dönük açık sarı, orta sertliktedir ve üzerinde küçük gözenekleri vardır.

 Yarı sert yapısı ve dağılmaması özelliğiyle çocukların bile severek yedikleri peynirdir. Doğal ve geleneksel yöntemlerle üretildikleri, sütlerin yağlarının alınmadığı ve aromatik bitkilerin süte verdiği koku sayesinde sağlıklı bir besin kaynağıdır.

 Tescilli Ezine Peyniri Alın

 Peynirin dünya markası olması, tüketicilerin çok sevmesi nedeniyle piyasada Ezine adıyla birçok peynir çeşidi bulunuyor. Ağız tadıyla en iyi ezine peyniri yemek istiyorsanız tescilli ve EPD logolu peynirleri almanızı tavsiye ederiz. Lezzetli, doğal ve sağlık kontrollerinden geçmiş peynir alarak sağlığınızı tehlikeye atmamış olursunuz.

 Protein ve kalsiyum kaynağı bu peynirlerle hem çocuklarınız hem de siz sağlıklı kemik yapısına sahip olmuş olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.